Arşiv

Aralık, 2009 için arşiv

Honda CR-V makyajlanan yüzü ile Türkiye’de satışa sunuldu. Makyajlı CR-V, çarpışma hafifletici fren sistemi, adaptif cruise control ve aktif aydınlatma sistemi gibi yeni aktif güvenlik donanımlarıyla öne çıkıyor. Ön ve arka tamponlarıyla, ön panjuru yenilenen CR-V’de 10 kollu 18 inçlik alaşımlı jantlara yer verilmiş. Logonun bulunduğu ön ızgara çerçevesi incelen CR-V’de kapı içi kaplamaları da yeniden tasarlanmış. Koltuk kumaşları yenilenen SUV’un ses sistemi de iPod’lara bağlantı kurulacak şekilde güncellenmiş. Ses yalıtımı konusunda da iyileştirmeler yapan Honda mühendislerine göre iç gürültü seviyesi 5 db düşmüş. 5 kademeli otomatik şanzımanın görev yaptığı CR-V’de 2.0 lt’lik benzinli motor kullanılıyor. Honda CR-V, yenilenen özellikleri ile 81.390 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku …»

Ara 28th, 2009 | Filed under Honda

Dacia Aralık ayı boyunca Sandero, Logan ve Logan MCV modellerinde özel indirim fırsatları sunuyor. Kampanya içersinde Dacia Sandero, 1.200 TL indirim ile 18.250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, Dacia Logan MCV’nin, 5 kişilik versiyonu 1.400 TL indirim uygulanarak 17.850 TL’den satışa sunuluyor. Logan sedan 17.100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken benzinlisi 1.000 TL, dizelde ise 1.500 TL indirim uygulanıyor.

Ara 23rd, 2009 | Filed under Araba Kampanyaları, Dacia

Trafik kazalarının meydana gelmesinde başta sürücü, araba ve yol olmak üzere pek çok etmen etkilidir. Trafik kazalarının meydana gelmisinde en önemli etmen insanlardır. Yani trafik kazarının önüne geçmek yine insanın elinde olan birşeydir. Araba kullanırken şu aşağıdaki uyarıları dikkate alırsanız hem kendi hemde başkasının canını, malını tehlikeye atmassınız.

Devamını Oku …»

Ara 21st, 2009 | Filed under Araba Bilgi

Trafik kazası, bir arabanın diğer bir arabaya, hayvana, yayaya veya herhangi bir nesneye çarpması sonucu yaralanma, maddi zararlar ve ölümler meydana gelmesine denilir.
Ükemizde her gün yaklaşık 600 ve her saat 27 trafik kazası meydana geliyor. Bu kazalar sonucu günde 5 ila 20 arasında insan hayatını kaybediyor, 200 kadar insanda bu kazalarda yaralanıyor. Ortalama her sene 5-6 bin kişi hayatını kaybetmekte ve 100-200 bin kişi de yaralanıyor. Bunun yanında arabaçlarda büyük maddi hasarlar meydana geliyor.

Trafik kazalarının oluşmasının en önemli faktörü insanlardır. Bu oran ortalama %94 lere kadar ulaşıyor.

Bu Faktörleri Yüzdelere Ayırırsak

Bu faktörleri yüzdelere ayırdığımızda karşımıza şöylebir tablo çıkıyor.

1) %66 İnsan Faktörü
2) %27 Sürücü kaktörü
3) %1 Yolcu faktörü
4) %5 Araç Faktörü
5) %1 Yol Faktörü

Trafik Kazalarının Başlıca Nedenlerini Sıralarsak

a) İnsan b) Sürücü d) Yaya e) Yolcu f) Yol g) Taşıt h) Çevre

İnsan Faktörüne Bağlı Trafik Kazalarının Nedenlerini Sıralarsak

1) Dikkatsizlik
2) Acemilik
3) Uzun süre uykusuzluk
4) Hatalı sollama
5) Aşırı hız
6) Fazla yük taşımak
7) Alkollü araç kullanmak
8 ) Bazı ilaçları kullandıktan sonra araç kullanmak
9) Rutin araç bakımlarını yaptırmamak
10) Trafik kurallarını dikkate almamak

Devamını Oku …»

Ara 21st, 2009 | Filed under Araba Bilgi

Arabanız kara saplanmışsa panık yapmayin bir kaç pratik bilgiyle arabanızı saplandığı yerden kolayca kurtara bilirsiniz.

* Arabanızın tekerlekleri düz durumda tutarak arabanın düz gitmesini saglayin. İleriye doğru gidemiyorsaniz, önce geriye, sonra tekrar ileriye dogru gitmeyi deneyin.

* Arabanızda elle kumandali vites kutusu kullaniyorsaniz, tekerleklerin kaymasini önlemek için vitesi 2′inci vitese takın. Arabanızın motoru stop ettirmeden ve çekişi saglayincaya kadar gaza yavasça basin.

* Dışarıya park ettiginiz araba kara gömülmüşse veya karda geri gitmişseniz, tekrar çalistirmadan önce karin egzoz borusunu kapatmışmı kontrol edin. Karla kapanan egzoz borulari arabanın içine egzoz gazi dolmasina, karbon monoksit zehirlenmesine neden olabilir.

* Arabanızın tekerleklerine yol açmak için hafif ileri geri yapin ve giderek bu mesafeyi artirin. Tekerleklerin kaymamasi ve zemini oymamasi için fazla güç kullanmayin. Başarili olamazsaniz, tekerleklerin önüne kum dökün ya da paspas serin.

Ara 20th, 2009 | Filed under Araba Bilgi

Nissan Qashqai

Nissan, Qashqai’ye sahip olmak isteyenler için 10.000 TL’ye 12 ay yüzde 0 faizli kredi fırsatı sunuyor. Faiz avantajının yanı sıra Aralık ayı süresince Nissan bayilerinde Qashqai’yi test edip, satın alanların bandrol ücretini Nissan ödüyor. Ayrıca makyajlı Micra’da 3.366TL’ye ve makyajlı Note’da ise 5.417TL’ ye varan indirimler sürüyor.

Ara 18th, 2009 | Filed under Araba Kampanyaları, Nissan

2011 Volkswagen Amarok

2011 Volkswagen Amarok 2010’un ilk çeyreğinde ilk etapta Güney Amerika pazarında satışa sunulacak. Pick-up, pek çok lüks SUV’u bile kıskandıracak olan güçlü ve karizmatik yüzüyle dikkat çekiyor. 2.0 lt 163 HP’lik çift turbo beslemeli dizelle donatılacak olan arabanın 4 tekerlekten çekişli ve arkadan itişli versiyonları bulunuyor. 6 ileri manuel şanzımanın görev yaptığı Amarok’un standart donanımında ABS, elektronik diferansiyel kilidi ve yokuş kalkış desteği sunulurken, ESP, perde havayastıkları, otomatik klima, 17 inçlik alaşım jantlar opsiyonel olarak bulunuyor.

Devamını Oku …»

Ara 18th, 2009 | Filed under Volkswagen
resim