Arşiv

Mart, 2010 için arşiv

Modifiyeli araba herkezden farklı olmak ve kendi tarzını yaratmaktır.

Devamını Oku …»

Mar 31st, 2010 | Filed under Modifiyeli Arabalar

Citroen Xsara Picasso 1998 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve 2000 yılında yollara çıktı. .6 lt 95 HP’lik benzinli motor ile ithal edilen Picasso’nun birde 1.6 lt’lik 110 HP gücündeki bir de dizel motor seçeneği bulunuyor. İkinci elde oldukça az bulunan Xsara Picasso düşük satış rakamlarıyla da ikinci elde de çok rağbet görmüyor. Picasso ikinci elde otomobilinin değer kaybıyla fazla ilgilenmeyen aileler için iyi bir alternatif olabilir. İkinci el Citroen Xsara Picasso fiyatları modeline göre 25.000 TL. ile 10.000 TL. arasıda değişiyor.

Önerilen motor seçeneği ve yakıt tüketimi

1.6 lt HDi, 110 HP: Modern common-rail dizel motorun performansı gayet iyi. Ortalama 5.1 lt/100 kmyakıt tüketyiyor.i

Citroen Xsara Picasso Artıları:Değişken ve geniş bagaj, Konforlu süspansiyon, Düşük kabin içi gürültüsü, Düşük bakım maliyetleri, Geniş iç mekan, Saklama gözleri

Citroen Xsara Picasso Eksileri:Isıtma sistemi, Okunaklı olmayan göstergeler, Koltukların yetersiz yanal destekleri, Bol plastik malzeme, Büyük dönüş çapı, Başarısız işçilik, Görüş açısı kötü

Çıkardığı tipik sorunlar: Egzoz arızası, Elektrik sorunu, Yürüyen aksamda korozyon (aşınma), Yakıt göstergesinde hata

Mar 31st, 2010 | Filed under Citroen

Mazda3 Motor seçeneği ve yakıt tüketimi

Mazda3′ ünTürkiye’de satışa sunulan tek motor seneği olan 1.6 lt, benzinli, 105 HP yeterli bir çekiş sağlıyor. Ortalama 8.5 lt/100 HP yakıt tüketiyor.

Mazda3 Artıları: Net direksiyon tepkileri, Kolay kullanılan kokpit, Sağlam işçilik, İyi iç mekan konforu, Atak kullanım, Geniş iç mekan, Konforlu koltuklar, Yüksek güvenlik, Zengin standart donanım

Mazda3 Eksileri: Çekiş gücü yetersiz motor, Arka koltuklarda kısıtlı alan, Küçük bagaj, Arka çapraz görüş, Yol yalıtımı

Mazda3 çıkardığı tipik sorunlar: Vasat el freni, Işık sistemi arızası, Frenlerde aşınma

Mazda3 ilk olarak, 2003 Frankfurt Otomobil Fuarı’da görücüye çıktı. Sedan ve hatchback karoserler ile Türkiye’de satışa sunulan arabanın sadece 1.6 lt’lik motorları tüketicinin beğenisine sunuldu. Hizmet ağında belirgin bir sorun olmayan Mazda’nın ikinci el fiyatları da her daima yüksek. Güvenilir ve az sorun çıkartan bir marka olan Mazda, araba almak isteyenleri bu şekilde kendine çekiyor. Mazda3 Donanım olarak da zengin özelliklere sahip.

İkinci el Mazda3 fiyatları marka ve modeline göre 24.000 tl. ile 38.000 tl. arasında değişiyor.

Mar 29th, 2010 | Filed under Mazda

Maserati’nin dört koltuklu ve katlanabilir tavanlı ilk modeli Maserati GranCabrio’yu Türkiye’de ilk müşterilerine teslim etmeye başlarken yeni siparişler alıyor. 4.7 lt 440 HP’lik V8 motorlu Maserati GranCabrio’nun yeni siparişleri ise Haziran ayından itibaren müşterilerine teslim edecek. Maserati GranCabrio 266.000 Euro’dan başlayan anahtar teslim satışa sunuluyor.

Devamını Oku …»

Mar 29th, 2010 | Filed under Maserati

ASR çekis sağlayan tekerleklerin boşa dönmesini önler ve sürüş stabilitesini arttırır. Arabada patinaja geçildiğinde çekiş olan tekerleklere giden gücü kontrol ederek tutunmayı sağlıyor. Bu sistem, bazı oto markalarında ”EDL-Elektronik Defransiyel Kilidi” olarak da isimlendiriliyor.

Mar 28th, 2010 | Filed under Araba Ansiklopedi

ESP’ nin açımı elektronik Stabilite Programı dır. Sensörler sayesinde arabanın seyir halinde çizgisini korumasına, savrulmadan stabil bir şekilde seyrini sürdürmesine yardımcı olan sistem.

Mar 28th, 2010 | Filed under Araba Ansiklopedi

Çelik jantlarıyla, kelebek kapılarıyla, hava filtresi ve spor bady kit’ le daha sayamadığımız bir çok yönüyle  modifiye arabada görselliğin tavan yapığı sınırları zorlayan alternatifsiz bir araba.

Devamını Oku …»

Mar 28th, 2010 | Filed under Modifiyeli Arabalar
resim