Arşiv

Temmuz, 2010 için arşiv

Yeni Volkswagen Caddy, iç tasarımında artırılan malzeme kalitesi ile segmentindeki rakiplerine göre bir adım daha öne çıkıyor. Yenilenen motor seçenekleri de Caddy’nin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor. 1.2 litre 86 ve 105 beygirlik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra, 1.6 litre 109 beygir gücündeki dizel motor da arabanın en çok tercih edilen versiyonunu oluşturması hedefleniyor. Yeni nesilde 7 kişilik versiyonu da bulunacak olan Caddy, DSG vites seçeneği ve 4 tekerlekten çekiş sistemini de opsiyonel donanım kapsamında yeralacak.

Devamını Oku …»

Tem 28th, 2010 | Filed under Volkswagen

2010 Lancia Delta Hard Black 120 HP’lik multijet turbo dizel motor ve direksiyondan kumanda edilebilen selectronic otomatik şanzıman kombinasyonuyla ithal edildi.

Lancia Delta Hard Black, 194 kilometrelik son hıza çıkarken, 0-100 km/s hızlanmasını 10,7 saniyede ulaşıyor. Common-rail yakıt püskürtme teknolojisi sayesinde ortalama 100 kilometrede 4,6 litrelik yakıt tüketiyor.

Devamını Oku …»

Tem 23rd, 2010 | Filed under Diğerleri

Renault Toros 1968 yılının kasım ayında vizyona çıktığı Paris Otomobil Fuarı’dan bugüne 21 ayrı ülkede üretim lisansı aldı. bu yıllarda konforlu iç mekanı, kendine özgü tasarımı, performansı ve yakıt ekonimisi ile oldukça iyi tepkiler aldı. Renault Toros artık yollardan ayrılıyor artık tektük görüyoruz onu yollarda. Ama toros tutkunları bu arabadan vaz geçecek gibi değil. İşte bunu en güzel örneği herşeyi ile yeniden dizayn, modifiye edilmiş resmi…

Devamını Oku …»

Tem 21st, 2010 | Filed under Modifiyeli Arabalar

CRDİ (Common Rail Direct Injection) Fransız otomobil firması peugeot’nun kullandığı dizel motorun adıdır. Motordaki silindirlerin tümünün tek bağlantıya sahip olduğu dizel motor teknolojisidir. Hasas püskürtme sistemi sayesinde yakıtta önemli tasarruf sağlar. Standart diesel motorlara oranla ömrü biraz daha uzundur.

C=Common
R=Rail
D=Direct
İ=Injection

Tem 20th, 2010 | Filed under Araba Ansiklopedi

TDI: (Açılımı Turbosarj Direkt Enjeksiyon) Volkswagen’in kullandığı turbo dizel motorun ismidir.

T = Turbosarj
D = Direkt
İ = Enjeksiyon

Tem 20th, 2010 | Filed under Araba Ansiklopedi

Dacia Logan MCV 1.5 dCi fiyat etiketiyle de oldukça çekici. Logan MCV, 7 kişilik binek versiyonuyla da MPV sınıfının geniş en kullanım özelliklerini sağlıyor. Ferah iç mekanında 7 yetişkinin rahat bir şekilde yol alabiliyor. Logan MCV’de 2 dizel ve 1 benzinli motor seçeneği bulunuyor.

Dacia Logan MCV 1.5 dCi turbo Dizel motorlar yakıt tasarruflarıyla dikkat çekiyorlar.

Artıları: Esnek bagaj hacmi, geniş iç mekan, ekonomik dizel motor, makul baz fiyat.

Eksileri: ses yalıtımı, malzeme ve işçilik kalitesi, opsiyonlarla artan fiyat etiketi

Baz donanım : immobilizer, sürücü havayastığı, far açık ikazı, Isofix, hidrolik direksiyon, renkli camlar, arka çamurluklar üzerinde bardaklıklar, ön ve arka orta konsol üzerinde bardaklıklar, merkezi kilit, aynalı yolcu güneşliği, portatif küllük, bagaj aydınlatması, ikinci sırada 1/3-2/3 katlanan, , 15 inçlik çelik jantlar ve jant kapakları, üçüncü sırada 1/2 katlanan koltuklar, metal görünümlü ön konsol, gövde rengi tamponlar.

Dacia Logan MCV 1.5 dCi ikinci el fiyatları ise marka ve modeline göre 21.000TL. ile 11.000 TL. arasında değişiklik gösteriyor.

Tem 19th, 2010 | Filed under Dacia

Qashqai 7 kişilik bir iç mekana sahip olan +2 versiyonu 3 farklı motor seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunuldu.

5 kişilik Qashqai’lerden 21 cm daha uzun olan Qashqai+2’ nin üçüncü sıra koltukları bagaj zemininde saklanırken, arabanın bagaj hacmi üçüncü koltuk sırası açıkken 130 litre, kapalıyken ise 450 litre oluyor.1.5 lt 105 HP ve 2.0 lt 150 HP dizel, 1.6 lt 115 HP benzinli motor seçenekleriyle bayilerdeki yerini alan arabada otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sadece 2.0 lt’lik dizel versiyonda yeralıyor. 3 değişik donanım seviyesiyle satışa sunulan Qashqai +2’nin baz donanım seviyesinde ABS, ESP, ön,yan ve perde havayastıkları, geri görüş kamerası, bluetooth bağlantı ve çift bölgeli otomatik klima gibi konfor ve güvenlik donanımları standart olarak yer alıyor.

7 kişilik iç mekanıyla SUV ve Crossover sınıfının dışında MPV segmentindeki modellerle de rekabet edecek olan arabanın yakıt tüketimi motor seçeneğine göre 5.1 lt/100 km ile 7.2 lt/100 km arasında değişirken araba 58.490 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku …»

Tem 14th, 2010 | Filed under Nissan
resim