Arşiv

Eylül, 2011 için arşiv

Infınıtı Red Bull Formula 1 takımının sponsorları arasında bulunan Japon üretici, takımın şampiyon pilotu Sebastian Vettel’in katkılarıyla geliştirdiği bir FX konseptini fuarda sergileyecek. Karoserindeki sportif tamponlar, spoyler ve jantlarla kendini belli eden konseptin, motor, yürüyen aksam ve aerodinamik ayarları Red Bull yarış takımı tarafından yapılırken, standart haliyle 390 HP güç üreten 5.0 lt’lik V8’in detayları fuarla birlikte gün yüzüne çıkacak.

Devamını Oku …»

Eyl 25th, 2011 | Filed under Diğerleri

Bentley, geleneklere uygun olarak katlanır bir kumaş tavana sahip olan dört kişilik lüks üstsüzde, coupe kardeşle aynı motor yeralıyor. 575 HP gücündeki 6.0 lt’lik çift turbo beslemeli W12 motor, 2495 kg ağırlığındaki Continental GTC’yi 314 km/s maksimum hıza ulaştırırken, 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlıyor.

Yeni nesille birlikte eskiden gücü ön ve arka tekerlekler arasında eşit olarak dağıtan 4 tekerlekten çekiş sisteminde de değiştirilmiş. Buna göre daha fazla sportiflik hissi verilmesi ve arkadan itiş ağırlıklı sürüş özellikleri sunulması için bundan böyle gücün yüzde 60’ı arka tekerleklerden alıyor.

Devamını Oku …»

Eyl 21st, 2011 | Filed under Bentley

Ford, Frankfurt otomobil fuarında Evos konsept’ le adeta bir nokta atışı gerçekleştiriyor. Birden fazla yeniliğe imza atan markaların aksine Ford, karşımıza rüya gibi bir proje çıkartıyor. 4.50 metre sınırındaki uzunluğuyla kompakt sınıfta kalıyor.

Ford’un artık ikinci adımını başlattığı ve “Kinetic 2.0″ olarak isimlendirdiği tasarım felsefesiyle şekillenen Evos konsepti yakın zamanda bizi Ford’un ne gibi yaniliklerle tanıştıracağını gösteriyor. Mükemmele yakın karoser oranları sunan Ford Evos konsepti, bir Aston Martin veya Jaguar standında yer alsa, sırıtmayacak kadar sportif ve zarif bir araba. Otomobilin iç mekanında sürücüsüyle etkileşen bir yaşam alanı sunularak sürücüye evinde gibi hissettirmesi amaçlanıyor. Kaputunun altında bir benzinli ve bir de elektrikli motordan oluşan bir hibrid sisteme sahip olan Evos’la birlikte Ford’un ikinci önemli Frankfurt yeniliğini markanın yeni 1.0 lt’lik üç silindirli EcoBoost motoru meydana gelecek.

İlk olarak 2012′nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni küçük MPV B-Max’te görev yapacak olan motor’un 4.5 lt/1oo km civarında bir ortalama tüketime sahip olacak. Bu önemli yeniliklerle birlikte Ford standını süslemesi beklenenen diğer yeniliklerse Fiesta ve Focus’un sportif ST versiyonları olacak. Fiesta ST’de markanın 180 HP’lik 1.6 lt EcoBoost, Focus ST’de ise 240 HP gücündeki 2.0 lt’lik EcoBoost motorun görev yapacak.

Devamını Oku …»

Eyl 20th, 2011 | Filed under Ford

İtalyanların karizmatik markası Lancia, Frankfurt’ta ilk kez yeni üstsüzü Flavia Cabrio’yu sergileyecek. Chrysler 200 Cabrio’nun Lancia logolu versiyonu olan Flavia Cabrio, 200 Cabrio’da üç değişik katlanır tavan seçeneği olmasına rağmen, sadece kumaş tavanla satışa sunulacak. Otomobilde 2.4 lt 175 HP benzinli motor ve 6 kademeli otomatik şanzıman görev yapacak.

Devamını Oku …»

Eyl 18th, 2011 | Filed under Lancia

Alfa romeo alışık olduğumuz klasik Alfa kırmızısından değişik olarak bu kez Fluid Metal (akışkan metal) adlı özel renkli 4C’nin, ilk etapta 2012 sonu olarak duyurulan piyasaya çıkış tarihi de 2013 yılına ertelendi. Kült olmaya aday ortadan motorlu sportif 4C dışında markanın güncel ve aklı başında modellerinden Giulietta ve MiTo’da yeni motor ve şanzıman alternatifleri de Frankfurt’ta görücüye çıkacak. Buna göre Giulietta’da son nesil çift debriyajlı TCT otomatik şanzıman ( 1.4 lt 170 HP benzinli ve 2.0 lt 170 HP dizel) MiTo’da ise Fiat 500′den tanıdığımız 2 silindirli Twinair ve 1.3 lt’lik yeni dizel motor yeralacak. Alfa Romeo 4C spor 1.75 litre motoru turboşarjlı, arka tekerleklere gücü ikiz kavramalı otomatik şanzıman ve iş bağlı dört silindirli motora sahip. Alfa Romeo 4C en yüksek hızı 250 km. 0 – 100 km 5.0 saniyede çıkıyor saat (62 mil) hızlandırabilir.

Devamını Oku …»

Eyl 17th, 2011 | Filed under Alfa Romeo
resim