AMG nedir?

AMG açılımı (Aufrecht Melcher Grobaspach), Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından 1967 sene sinde Almanya nın şuturtgart şerhrindeki Grobaspach kasabasında kurulmuş modifiye şirketidir.

AMG kuruluş yıllarının başında, yarış motorlarının test ve dizayn odaklı çalışıyordu. Sonra büyüyerek ısmarlama araba siparişi ve standart mercedes marka otomobillere odaklanmıştır. 1999 yılında Mercedes firması bünyesine katılarak Mercedes‘ in resmi modifiye şirketi haline geldi. AMG firması araba üretmez. Varolan Mercedes marka araba en iyi derecede verim alınması için arabanın gerek iç aksamıyla gerekse dış aksamı olan şasesinde modifikasyonlara giderek, varolan arabanın ekstrem bir yapıya kavuşmasını sağlıyor.

AMG firması tarafından dokunulmuş araçlara sertifika verilir. Bu sertifika AMG tesislerinde üretilen her motorun silindir kapağı üzerine yapıştırılır ve bu yapıştırılan sertifika kesinlikle yerinden sökülemez. Taklidi üretilemez çünkü her sertifika üzerinde “özel” bir seri numarası bulunur ve bu seri numarası aracın belirli yerlerinde tekrar edilir.

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim