İkinci El Bmw X3

Bmw X3, sürüş özellikleri ve dinamik tasarımı malzeme kalitesi,x-Drive sistemi ve yenilikleriyle dikkat çekiyor. Ama bu model Avrupa’da gördüğü ilgiyi ilk yıllarda ülkemizde görmedi. Sebebi ise sadece manuel şanzımanla satılan X3, Türk tüketicilerin beklentilerini tam olarak karşılamaması. Nihayetinde 2007 yılında otomatik şanzıman alternatifiyle birlikte Bmw X3 ’ün de satışlarında kaydedilebilir bir artış oldu. Dört yetişkinin konforlu yolculuk yapabiliyor ama uzun boylu yolcular için arkada diz mesafesi yeterli değil. BMW X3 dış tasarımıyla tipik BMW tasarım özelliklerini taşıyor. İç mekansa markanın kompakt sınıftaki 1 ya da 3 serisi ayarında. X3’ün sürüş pozisyonu, kullanıcının yola hakimiyeti ve görüş etkinliği tek kelimeyle harika.

Bmw X3 ün duruş mesafesi oldukça kısa. Bunun yanısıra panik frenlemede bile güvenlikten taviz verilmemiş. X3’ün bir diğer önemli avantajı 3’ün fren sistemi bir BMW klasiği. ICM (Integrated Chassis Management) isimli yeni bilgisayar teknolojisi X3’ün en önemli yeniliği. Bu sistemden yararlanan tüm motor seçenekleri, BMW’nin dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive ile DSC Dinamik Denge Kontrolü ve motor kontrolü arasında daha etkili ve hızlı bir iletişimin kurulmasını sağlıyor. kuşkusuz geniş bagaj (480/1560 lt) hacmi.

İkinci el Bmw X3 Fiyatları marka ve modeline göre 82.000 TL ile 62.000 TL. arasında değişiyor.

Bmw X3 Artıları: Görüş açısı çok iyi, Kaputun altında ekonomik ve modern dizel motor görev yapıyor, x-Drive ile çok yetenekli dört tekerlekten çekiş sistemi, Dinamik kullanım, Güvenli ve sportif sürüş dinamikleri, Güvenli ve kısa duruş mesafesi

Bmw X3 Eksileri:Yakıt tüketimi yüksek benzinli motor, Çok sert süspansiyonlar, İç mekanda kullanılan malzemeler vasat (2006’da makyajlanana kadar), Arkada yetersiz diz mesafesi

Bmw X3 Tipik Sorunlar:Kapı fitillerinde bozulma, Şaftta arıza, Kapı gıcırtısı

Önerilen motor seçenekleri ve yakıt tüketimi:

-3.0 lt dizel 218 HP gücünde. Dinamik sürüşü seven BMW kullanıcılarını hedefliyor. Ortalama 8.6 lt/100 km. yakıt tüketiyor.
- 2.0 lt dizel, 177 HP gücünde: Güçlü, modern ve dinamik. ortalama 6.8 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim