İkinci el Saab 9-3

Saab sedan 9-3’ü 2002 yılında piyasaya sürdü. Arabada birçok benzinli ve dizel motor seçeneği bulunuyor. Saab 9-3’ün benzinli motorlarının temel çalışma prensibi aynı. Farklı turbo basınçlarıyla, farklı güç üretiyor. Kaliteli iç donanoma sahip Saab’ın geleneksel çizgilerinin yanısıra 1990’lı yılların BMW’lerinden esinlenilmiş gibi görünen yenilikçi detaylar da yeralıyor.

Sürücüye dönük olan kokpitin üzerindeki küçük bilgi ekranı yolcular için özel tasarlanmış. Gece sürüşlerinde konsantrasyon için hız göstergesi dışındaki tüm aydınlatmaları iptal eden Night Panel, kazalarda diz yaralanmalarına karşı olarak orta konsola yerleştirilmiş kontak anahtarı, sıkıştırılmış rakamlarla sürücüyü aşırı hıza karşı psikolojik olarak dizginlemeyi hedefleyen ve çoğu zaman da başaran hız göstergesi, korunan tipik Saab özelliklerinden biri. El freni kolu tasarımı, kullanılmadığında gizlenecek şekilde tasarlanmış. Kullanımla ilgili en ilginç detaylardan biri far kapama düğmesi. İskandinavya’daki kurallar gereği gece-gündüz fark etmezsizin yanan farlar istenilirse bu düğmeyle söndürülüyor. Arabanın 425 litrelik bagajı, asimetrik olarak katlanabilen arka koltukları yatırarak genişletilebilmekte.

Saab 9-3 ikinci el fiyatları 23.000 TL ile 42.000 TL arasında modeline göre değişiyor.

Saab 9-3 aratıları: Konforlu koltuklar, Zengin standart donanım, Güvenli sürüş karakteristiği, Güçlü turbo motorlar, Yüksek yük kapasitesi, İyi üstü açık sürüş konforu (cabrio), Zengin güvenlik donanımı

Saab 9-3 eksileri: Geniş dönme çapı, Dar arka bölüm, Yetersiz arka görüş, Yüksek yakıt tüketimi

Saab 9-3 Çıkardığı Tipik Sorunlar:Turbo sistemi arızası, Debriyaj sistemi arızası, Motor ve şanzıman yağı azalması

Tavsiye Edilebilir Motor Seçenekleri ve Yakıt Tüketimi

1.9 lt, dizel, 150 HP. Keyifli kullanımı ekonomiyle birleştiriyor. Ortalama 8lt/100 km yakıt tüketiyor.

1.8 lt, benzinli, 150 HP. 10.5 lt/100 km’ akıt tüketiyor.

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim