2012 Model Ford Evos Concept

Ford, Frankfurt otomobil fuarında Evos konsept’ le adeta bir nokta atışı gerçekleştiriyor. Birden fazla yeniliğe imza atan markaların aksine Ford, karşımıza rüya gibi bir proje çıkartıyor. 4.50 metre sınırındaki uzunluğuyla kompakt sınıfta kalıyor.

Ford’un artık ikinci adımını başlattığı ve “Kinetic 2.0″ olarak isimlendirdiği tasarım felsefesiyle şekillenen Evos konsepti yakın zamanda bizi Ford’un ne gibi yaniliklerle tanıştıracağını gösteriyor. Mükemmele yakın karoser oranları sunan Ford Evos konsepti, bir Aston Martin veya Jaguar standında yer alsa, sırıtmayacak kadar sportif ve zarif bir araba. Otomobilin iç mekanında sürücüsüyle etkileşen bir yaşam alanı sunularak sürücüye evinde gibi hissettirmesi amaçlanıyor. Kaputunun altında bir benzinli ve bir de elektrikli motordan oluşan bir hibrid sisteme sahip olan Evos’la birlikte Ford’un ikinci önemli Frankfurt yeniliğini markanın yeni 1.0 lt’lik üç silindirli EcoBoost motoru meydana gelecek.

İlk olarak 2012′nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni küçük MPV B-Max’te görev yapacak olan motor’un 4.5 lt/1oo km civarında bir ortalama tüketime sahip olacak. Bu önemli yeniliklerle birlikte Ford standını süslemesi beklenenen diğer yeniliklerse Fiesta ve Focus’un sportif ST versiyonları olacak. Fiesta ST’de markanın 180 HP’lik 1.6 lt EcoBoost, Focus ST’de ise 240 HP gücündeki 2.0 lt’lik EcoBoost motorun görev yapacak.

2012 model ford evos concept araba arabalar otomobil oto

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim