İkinci el Ford Focus

1999 yılının Mart ayın dan beri Türkiye pazarında da satışa sunulan Focus, kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaşarak kendi segmentinin en fazla satılan otomobil modeli konumunu yakalamıştı. İkinci elde çok farklı fiyatlara bir Focus bula bilirsiniz. Ağırlıklı olarak filoların tercih ettiği arabaların kontrolünü iyi yaptırın. Dizel motorlularda enjektörlere ve turbo hortumlarının değiştiğini satıcılardan kontrol ettirin. Station karoserliler daha düşük fiyatlara bulunabildiği gibi geniş bagajıyla ailelerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor. Oto pazaralarında ikinci el ford focus fiyatları 15.000 TL. ile 35.000 TL. arasında değişiyor.

Önerilen motor senekleri ve yakıt tüketimi

2.0 lt, benzinli, 130/145 HP Keyifli motorun çekişi güçlü ve sürüş performansı olduca yüksek. Ortalama 7.0 lt/100 km yakıt tüketiyor.

1.6 lt, benzinli, 100 HP Hem eski hem de yeni Focus’ta bulunan motorun sürüş performansı oldukca yeterli. Ortalama 6.7 lt/100 km yakıt tüketiyor.

1.6 lt, turbo dizel, 109 HP Çok tutulan dizel motorun ekonomik özellikleri de sınıfının en iyilerinden . Ortalama 4.8 lt/100 km yakıt tüketiyor.

Artıları: Büyük ve değişken bagaj, Direkt direksiyon, Konforlu süspansiyonlar, Vücudu saran koltuklar, Yüksek güvenlik, Yeterli görüş açısı, Geniş iç mekan, Kolay kullanım

Eksileri: Vasat malzemeler (İkinci nesilde), Kullanımı pratik olmayan göstergeler, Sesli benzinli motor, İç mekanda rüzgar gürültüsü, Dizellerde turbo sorunu, Vasat işçilik (İlk nesilde)

Çıkardığı tipik sorunlar: Fren aşınması, Vasat amortisör,

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim