İkinci El Ford Mondeo

Ford Mondeo ilk kez 1993 yılında “Dünya Otomobili” olarak lanse edildi. Ford Mondeo 1994 yılında Avrupa’da da “Yılın Otomobili” seçildi. Mondeo’da kullanılan motorlar, sağlamlıkları ve uzun ömürlü oluşlarıyla her zaman tüketicinin dikkatini çekdi.

Özellikle 2000 yılından sonra üretilen ikinci jenerasyon Mondeo modellerinde tüketici memnuniyeti yüksek seviyelere ulaşdı. Bunu 2000 yılından önce üretilen Mondeolar için söyleyemeyiz. 1996’ya kadar üretilen ilk Mondeolar’da işcilik kalitesi düşük seviyelerde. Mondeo’nun ikinci el fiyatları rakiplerine oranla daha düşük seviyede . Mondeo, rakiplerinin tüm iyi özelliklerini bünyesinde toplayan, kullanımı zevkli bir araba. Mondeo sunduğu geniş iç mekan, kullanılabilirliği ve konforuyla yolcularını da memnun eden bir araç.

Mondeo, zaman içerisinde orta sınıfta geri planda kalsa da gizli bir müşteri profili var ve ikinci elin popüler otomobil modellerinden biri. İkinci El Ford Mondeo fiyatları modeline göre 14.900 TL ve 32.000 TL arasında değişiyor.

Ford Mondeo Artıları: Geniş bagaj hacmi, Geniş iç mekan, Konforlu koltuklar, Yüksek süspansiyon konforu, Kapsamlı güvenlik donanım,Güvenli kullanım özellikleri

Ford Mondeo Eksileri:Çekişte sorun (2.0 lt’lik motor), Zor vites geçişleri (İlk nesil), İlk nesil dizel motor, Küçük yan aynalarKötü ayarlanabilen ısıtma

Ford Mondeo Çıkardığı Tipik Sorunlar:Ön diskte çatlaklar oluşuyor, Hızla aşınan fren balataları, Elektrik arızaları

Önerilen motor seçenekleri ve yakıt tüketimi

1.8 lt, benzinli, 110/115 HP
Motor yeterli sayılabilecek bir güç sunarken sorunsuz sayılabilir. Ortalama yakıt 8.5 lt/100 km. tüketiyor.

2.0 lt, turbo dizel, 130/140 HP
TDCI motor, gücü ve torkuyla öne çıkıyor. Ortalama yakıt 7.5 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

2.0 lt, benzinli, 145 HP
Mondeo’nun en fazla tercih edilen seçeneklerinden biri. Ortalama yakıt 10.5 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim