Yeni Ford Focus

2010 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni Ford Focus, hem Avrupa hem de Amerika pazarlarında, motor seçenekleri dışında aynı otomobil olarak 2011’in ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Yeni Focus, her şeyden önce gösterişli ve sportif tasarımıyla insanı etkileyen bir otomobil haline gelmiş. yeni Focus, kaslı motor kaputu, üç parçalı tamponu ve dört bir yandaki kat izleriyle kendinden emin ve güçlü bir yüze sahip. Geriye doğru yükselen omuz çizgisine eşlik ederek alçalan tavanıyla coupe’lerden izler taşıyan hatchback versiyon, aynı zamanda küçük kardeş Fiesta’yı hatırlatıyor.

2011 Yeni Ford Focus Resimleri Araba Arabalar Ford

Avrupa’da geliştirilen üçüncü nesilde sportif ruhun korunması için yine dinamik bir yürüyen aksam kullanılacağı bildiren Ford, motor seçeneklerinde ise aşırı beslemeli ve küçük hacimli motorlara yöneliyor. Bu hamlenin ilk adımını 180 HP gücündeki 1.6 lt’lik turbo oluştururken, 100 HP’lik 3 silindirli motorlar da ilerleyen dönemde seçenekler arasına eklenecek. Elektrikli versiyonu Amerika pazarında 2011’in son çeyreğinde satışa sunulacak olan arabada dış tasarım kadar iç mekanda da devrim yapılmış. Sürücü odaklı ve sportif bir tasarımla şekillenen kokpitte, Ford’un yeni kontrol sistemi “My Ford” opsiyonel olarak sunulacak. Menülere ve ayarlara daha hızlı ve konforlu bir ulaşım vadeden sistemde, sürücüye kişiselleştirme fırsatı sunuluyor. Selefiyle karşılaştırıldığında çok daha çekici görünen kokpitin genel yapısına bakıldığında, Focus’un en ciddi rakipleri arasında bulunan Opel Astra’dan izler görüyoruz.

  1. selçuk karamaça
    Nis 25th, 2010 09:42

    merhabalar öncelikle ben araba meraklısıyım dır bende 2006 honda cıvıc var şimdi dizel fort focus almak istiyorum 2008 yada 2009 ama fiatlar neden bu kadar pahalı bence fiatlar biraz düşmesi gerekmiyomu ben antalyada yaşıyorum ve 13 yıl koç otelinde çalıştım mesleğim kuaför beni cittiye alıp dönerseniz çok memnun olurum

resim