2012 Model Hyundai Veloster Coupe

Yüksek performanslı spor motosikletlerden esinlenilerek tasarlanan Hyundai Veloster, arka yolcuların otomobilde daha rahat binmesi için sadece sağ tarafta sunulan tek arka kapısı ve çift kavramalı debriyaja sahip 1.6 litre hacmindeki direkt enjeksiyonlu benzinli motoruyla yüzünü dünyaya ilk kez gösterdi.

Ön cam, motosiklet kasklarındaki vizörü andırırken Hyundai’nin krom çerçeveli altıgen ön ızgarası, şişkin kaput çizgisi, LED ışıklar ve panoramik sunroof arabaya ayrı bir hava katmış. Önden bakıldığında Hyundai’nin akıcı tasarım karakter çizgisi, şişkin çamurluklarda, kapı kolları ve aynalarda, gövdeye doğru uzayan ön farlar ve arka stoplarda kendini fazlasıyla kendini göstermiş. Arka kısımda ise büyük cam, altta bulunan siyah zemin ve ortasındaki krom çerçeveli çift egzoz çıkışı dikkat çekiyor. Veloster’in dış tasarımında en çok dikkat çeken özelliği üçüncü kapılı olması. Bu kapı sağ arka taraftaki bağımsız açılan tek kapı sayesinde yolcuların geniş arka bölüme, ön kapıların açılmasına gerek duymadan inip binmeleri sağlanıyor.

Veloster 1.6 GDI direkt enjeksiyonlu benzinli motor, bu teknoloji sayesinde 6300 d/d’de 138 PS maksimum güç ve 4850 d/d’de 167 Nm maksimum tork üretirken 100 km de tüketimi 6 litrenin altında yakıt tüketiyor. Veloster’ın 4220 mm uzunluğu, 1790 mm genişliği ve 2650 mm dingil mesafesi bulunuyor. Otomobilde isteğe bağlı olarak altı ileri manuel veya Hyundai tarafından geliştirilen altı kademeli çift debriyajlı DCT şanzıman bulunuyor.

Otomobilde ESP ve direksiyonu kontrol eden VSM (Araç Stabilite Yönetimi), altı havayastığı ve Brake Assist ile EBD destekli 4 diskli ABS frenler gibi birçok güvenlik ekipmanı yeralıyor.

Hyundai Veloster’da belirli ülkelerde sunulacak olan Blue Link isimli güvenlik, servis ve bilgilendirme bilgilerinin sağlandığı iletişim sistemi ve Gracenote isimli sesli komut ve görüntüleme teknolojisi, sanal CD indirme, USB üstünden AVI ve mpeg görüntü dosyalarını oynatabilme, 115 voltluk soket ile video oyun konsollarını bağlayabilme ve ses komutuyla çalışan Bluetooth gibi interaktif özellikler de yer alacak.

2012 model huyundai veloster coupe resimleri araba arabalar

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim