İkinci el Mazda 6

Mazda 6 Türkiye’ye sadece 2.0 lt 141 HP’lik (Çok az sayıda 2.3 lt de geldi) benzinli motorla ithal edildi.

Mazda6, orta sınıfta bir otomobil almayı düşünenlerin listesine girmeye aday bir araba. Halefine göre ağırlık merkezi aşağıya çekilen Mazda6, elektronik çekiş kontrol sistemlerinin yardımı ile başarılı bir yol tutuşa sahip. Mazda6’nın ABS, EBD ve EBA destekli fren sistemi 100 km/s hızla giderken yapılan ani frende araba 37 metrede sorunsuz olarak durdurmayı başarıyor. Bu mesafe rakiplerini korkutacak kadar iyi. Mazda 6 ikinci elde kaynaklı sınırlı satış adetlerinden dolayı bulmak zor ama değerini koruması bir avantaj. İkinci el Mazda 6 fiyatları 20.000 tl. ile 55.000 tl. arasında modeline ve teknik donanımına göre değişiyor.

Mazda 6 Önerilen Motor Seçenekleri ve Yakıt Tüketimi

2.3 lt, benzinli, 166 HP çok az sayıda ithal edilen model performanslı bir motora sahip. Ortalama 8.9 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

2.0 lt, benzinli, 141 HP Motor orta sınıf karakteristiğini yansıtan motor bulabileceğiniz tek seçenek. Ortalama 8.0 lt/100 km. yakıt tüketiyor.

Mazda 6 Artıları: Yolcu ve eşyalar için geniş iç mekan, Konforlu koltuklar, Zengin donanım, Çok fazla pratik saklama gözü, Sağlam işçilik, Güvenli sürüş özellikleri, Atak kullanım,Kullanımı kolay kokpit

Mazda 6 Eksileri: Gürültülü motor, Vites geçişleri zor, Frenlerde aşınma, Güçsüz kalorifer, Kötü çekiş, Yedek parça fiyatları, Herkese hitap etmeyen stoplar, Az sayıda bulunur olması

Mazda 6 Çıkardığı Tipik Sorunlar: Klima kompresöründe arıza, Işık sisteminde arıza, Fren aşınması

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim