Arşiv

Arşiv ‘Araba Aksesuarları’ Kategorisi


Alman teknoloji devi Bosch’ un otomobil kameralarına yerleştirdiği geliştirilmiş gece görüş sistemi sayesinde geceleri araba kullanmak çok daha rahat. Bu sistem yol kenarındaki haraketli ve hareketsiz objelerin geceleri daha rahat algılanmasını sağlıyor. Özellikle geceleri gözlerinde sağlık problemi yaşayanlar için araba kullanmak oldukça rahat olacak.

İlk olarak Mercedes-Benz E-Sınıfı otomobillerle kullanılan Night Vision Plus görüntüleyiciler, araba konsoluna yerleştirilerek, sürücüye yüksek kontrast imaj çıktıları sağlıyor ve yol kenarındaki ‘hareketli’ objeleri algılıyor. Rüzgarlık arkasına yerleştirilen kızılötesi kameraların, otomobilin farlarından gelen kızılötesi ışığı algılaması prensibiyle çalışan teknolojinin, 150 metreye kadar mesafedeki hareketli objeleri algıladığı belirtiliyor.

Oca 18th, 2010 | Filed under Araba Aksesuarları, Araba Bilgi

Bebekler için üretilen araba koltukları her yaş gurubu için farklıdır. Bebek koltukları,doğumdan sonra bebek 8-9 kg ulaşıncaya kadar ve bir yaşın altındaki çocuklara göre dizayn edilmişdir. Bebeğin kendi kendine hareket edeceği döneme kadar kullanılıyor. Bebek koltukları otomobilde arka koltukta arkaya bakacak şekilde yerleştirilmeli ve emniyet kemeri ile otomobilin koltuğuna sabitlenmelidir. Bebek koltuklarının arkaya bakar biçimde yerleştirilmesinin sebebi ,bebeğin duyarlı olan kafa ve boyun yapısının korunmasıdır. Bu şekilde herhangi bir kaza sırasında oluşacak çarpma etkisi ile bebeğin boyun bolgesinin minimum zarar görmesi sağlanır.

Araba bebek koltukları 77,88 TL başlayıp 629,00 TL kadar her bütçeye göre ve her araba modeline göre üretilmektedir.

Devamını Oku …»

Oca 12th, 2010 | Filed under Araba Aksesuarları

Port bagaj arabaların üstüne takılabilen, yük koymaya yarayan metal düzenek, araba aksesuarı dır.

Port bagaj

Devamını Oku …»

Eyl 11th, 2009 | Filed under Araba Aksesuarları

Oto perdeleri hertürlü araca göre üretilmektedir. riçin üretilen perdeler  sizi ve  sevdiklerinizi  güneşin  zararlarlı ışınlarından  korurken arabanızada ayrıca estetik bir güzellik katan araba aksesuar dır.

Oto perdeleri

Devamını Oku …»

Ağu 26th, 2009 | Filed under Araba Aksesuarları

Arabaya arka rüzgarlık takıldığında yüksek hızlarda oluşacak baskıdan ve arabacın arkasının yola daha çok bastırılacağından dolayı, tekerlekler üzerine normalden daha fazla yük binecektir. Tekerleklerin bu basınca karşı koyabilmesi için normal değerinden biraz daha fazla şişirilmesi gerekir. Kanadın boyutuna ve etkisine göre arka tekerlekleri fabrika verilerinden 1 veya 2 psi daha fazla şişirilebilirsiniz.

Arka Ruzgarlık

Devamını Oku …»

Tem 17th, 2009 | Filed under Araba Aksesuarları

Arka rüzgarlık veya spoiler takılması özellikle yüksek hızlarda aracın yol tutuşunu arttırmak için uygulanılmaktadır. Aracın yardığı hava, arkaya takılan, biraz öne doğru yatırılmış rüzgarlığa çarparak aracın arka bölümüne kuvvet uygular ve aracın arkası yere doğru bastırılır. Bu yönden arka kanatların açısı çok önemlidir. Spoiler ne fazla eğik ne de düz olmalıdır . Subaru Impreza’ya örnek alırsak hem rüzgarlığın büyüklüğü hem de biraz öne doğru eğilmiş yapısı, aracın arkası üzerinde büyük bir kuvvet uygular ve arka tekerleklerin yol tutuşunu büyük oranda arttırır.

Spoilerin avantajı az önce de bahsettiğimiz gibi yol tutuşunu arttımasıdır. Dezavantajı ise yakıt tüketimini bir miktar da arttırmasıdır. Ama yakıt tüketimi bu önemsenecek kadar çok değil dir.

Spoiler Arka Kanat

Devamını Oku …»

Tem 17th, 2009 | Filed under Araba Aksesuarları

Jantlar bir arabaların en çok dikkat çeken yeri dir. Aracını modifiye yapan ya da yaptıran bir kişinin jantları değiştirmemesi düşünülemez. Çünkü jantlar yukarıda belirttiğimiz gibi modifiyeli bir arabanın en önemli aksesuarlarından biridir. İşte size bazı modifiye araba jatları…

modifiye araba jantları

Devamını Oku …»

Tem 14th, 2009 | Filed under Araba Aksesuarları, Modifiyeli Arabalar
resim