Arşiv

Arşiv ‘Araç Muayene’ Kategorisi

arac muayen

1. Muayenesi yapılacak araca ait tescil ve trafik belgesinin aslı
2.Vergi Dairesi veya Bürolarından alınmış
a) Aracın vergi borcu olmadığını belirtir belge
b) Muayene harcı tahsilatı makbuzu (Asıl)
3.Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik Sigortası) Poliçesi, (Zeyilname)
4.Alternatif yakıt olarak LPG/CNG dönüşümü yapılan araçlardan, Gaz Sızdırmazlık Raporu,(M.M.O.ların dan veya TSE Kurumundan)
5.Egzos Emisyon Ölçümünün yapıldığını belirten belge. (Çevre ve Orman Bakanlığınca yetki verilmiş kişi veya kuruluşlardan alınmış)
6. Sefer Görev Emri. (Arazi Vitesi Olmayan otomobillerle zirai traktörler hariç)

Haz 14th, 2009 | Filed under Araç Muayene

tuv

Daha önceki yıllarda karayolarının yetkisinde yeralan araç muayene istasyonları özelleştirilerek özel muayene istayonlarına verildi. Bundan dolayı uzun araç kuyrukları meydana gelen Tüv turk araç muayene istasyonları araç sahiplerini bu çileden kurtarmak için bir çok önlemler aldı.Tüv turk araç muayene kuruluşu 2009′da tüm ülke çapında 269 adet yeni araç muayene istasyonu daha açacak. Bununla birlikte araç muayene çilesi 2009 yılında son bulacak.
Sıkıntıların artması ve tüm türkiyedeki istasyonlarda meydana gelen kuyrukların ve çilenin çoğalması hakkında yapılan haberler ses getirdi ve Tüvturk İstasyonları yetkilileri, 14 Şubat 2009 tarihinde tüm Türkiye çapında 189′u sabit, 80′i gezici olmak üzere toplam 269 adet yeni araç muayene istasyonunu faaliyete geçireceklerini açıkladı.

Haz 14th, 2009 | Filed under Araç Muayene

arac muayene

Trafiğe çıkarılacak motorlu araçların teknik şartlara uyup uymadığı, ekonomik yapıları da dikkate alınmak suretiyle belirli zamanlarda muayeneleri, Karayolları Trafik Kanununun 34.,35., Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 67.ve 68.maddelerine göre Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Muayene istasyonlarında yapılmaktadır. Bölge Müdürlüğüne bağlı İstanbul da Anadolu Yakasında Merdivenköy ve Tuzla, Avrupa Yakasında Büyükçekmece ve Kemerburgaz Araç Muayene İstasyonu olmak üzere 4 adet sabit Muayene İstasyonu bulunuyor. Bunların dışında il merkezine uzak olan Çatalca, Silivri ve Şile İlçesinde belirli bir program çerçevesinde ayda bir gün Seyyar Ekip ile muayene hizmeti veriliyor.

Haz 14th, 2009 | Filed under Araç Muayene
resim