Arşiv

Arşiv ‘Dünyanın En Pahalı Arabaları’ Kategorisi

İngiliz yarış otomobili 1957 model Aston Martin DBR1/2, rekor bir fiyata, 20 milyon sterline (58 milyon TL) satışa sunuldu. İngiliz otomobil üreticisinin en başarılı yarış otomobili olan yeşil Aston Martin, 1959 yılında Le Mans’ı kazanmış ve bu yarışı kazanan tek Aston Martin modeli olmuştu.

20 yıl aradan sonra ilk kez piyasaya çıkan otomobile biçilen fiyatın üstüne önceden sadece Bugatti 57C ve Ferrari 250 GTO satılmıştı. Ferrari satışında uzman olan Ohn Collins, “Ted Cutting tarafından yapılan bu otomobili 20 yıl önce şimdiki sahibine de ben satmıştım, yüksek fiyata rağmen alıcı bulacağından emin olduğunu söyledi..

Devamını Oku …»

Eyl 2nd, 2012 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları

1939 Model Bugatti Type 57SC Atlantic dünyanın en pahalı otomobili çünkü bu modelden sadece 3 tane ve fiyatı ise dudak uçuklatacak türden 30 milyon dolar. Bu otomobilin bir diğeri Kaliforniya’da Mullin Müzesi’nde, üçüncüsü ise Paris’te ünlü tasarımcı Ralph Lauren’in koleksiyonunda. Bu otomobile ve işçiliğie tek bir bakış bile süper zengin otomobil severleri baştan çıkarıyor.

Devamını Oku …»

Kas 27th, 2011 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Klasik Arabalar

ABD’nin California Eyaleti’nde yapılan bir açık arttırmada 1957 model Ferrari Testa Rossa yarış arabası 16.4 milyon dolara satıldı. Bu rakam bir araba için ödenen en yüksek ücret. En pahalı araba unvanı daha önce 12 milyon dolar satış fiyatıyla yine bir 57 model Testa Rossa’daydı. Kimliği gizli tutulan alıcı “İtalyan arabaları tutkunu bir koleksiyoner” olduğu bildirildi. Böylece 16.4 milyon $’lık Ferrari en pahalı araba unvanını aldı.

Devamını Oku …»

Ağu 23rd, 2011 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Ferrari

Bentley’ in performans ve benzersiz lüks iç mekanı araç üretim becerileri katılan Mulsanne modeli markanın yeni amiral gemisi oldu. İsmini Lemans 24 saat yarışlarındaki ünlü Mulsanne dönemecinden olan Mulsanne de bulunan v8 ikiz turbo şarjlı motor 505 geygir gücünde. Yeni Mulsanne nin fiyatı 558 bin ile 622 bin euro arasında değişiyor.

Devamını Oku …»

Mar 20th, 2011 | Filed under Bentley, Dünyanın En Pahalı Arabaları

Sadece 77 adet üretilecek olan Astonmartin One-77 modeli Türkiye’de siparişe bağlı olarak satılacak. 550 beygirlik bu arabanın Türkiye’de fiyatı vergilerle 2.2 milyon pound yani 5 milyon 258 bin TL bulacak. One-77, bu fiyatla Bugatti Veyron’un 5.1 milyon TL’lik fiyatını geride bırakıyor.

Devamını Oku …»

Ağu 12th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları

ABD’nin California Eyaleti’nde bulunan bir müze, 1936 model Bugatti 57SC Atlantic marka otomobili 45 milyon dolara (yaklaşık 69 milyon TL) satın alarak, dünyanın en pahalı otomobil satışı rekoruna imza attı. Mullin Otomotiv Müzesi tarafından, otomobil koleksiyoncusu Pete D. Williamson’dan satın alınan arabadan dünyada sayılı miktarda bulunduğu belirtildi. Müze yetkilileri, Bugatti 57SC Atlantic’in koleksiyonları için çok önemli bir parça olduğunu söyledi.

kaynak:habertürk

Devamını Oku …»

May 6th, 2010 | Filed under Araba Aktüel, Dünyanın En Pahalı Arabaları

SSC Ultimate AeroABD’li şirket Shelby Super Cars tarafından üretiliyor. Ultimate Aero, sahip olduğu 1,287 beygirgücü motoruyla, 2008 yılında dünyanın en hızlı arabsı unvanı aldı. Ultimate Aero’nun en yeni modeli saatte hızı yaklaşık 434 km’ye çıkabiliyor. Arabanın gösterge panelinden lastik basıncı ayarlanabiliyorve dijital ısı kontrolü yapılabiliyor. Dünyanın en pahalı arabaları arasında yeralan bu süper spor arabanın fiyatı 740 bin dolar.

Devamını Oku …»

Mar 14th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar
resim