Arşiv

Arşiv ‘Ford’ Kategorisi

Ford Focus Station karoser tipiyle de satışa sunuluyor. Otomatik şanzıman sadece 125 HP’lik ünitede tercih edilebilirken, otomobilin başlangıç fiyatı 44.750 TL olarak belirlenmiş. Trend, Style ve Titanium olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle ithal edilen otomobil, 1.6 lt 125 HP ve 180 HP benzinli ile 1.6 lt 95 HP ve 115 HP dizel motor seçenekleriyle suluyor. 490 litre ile 1516 litre arasında değişen bagaj hacmine sahip olan Focus SW’nin baz donanım seviyesinde ESP, çekiş kontrol sistemi, ABS, sürücü ve yolcu havayastıkları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, manuel klima, elektrikli yan aynalar, elektrikli camlar ve yol bilgisayarı standart olarak sunulurken, donanım seviyesine göre, yan ve perde havayastıkları, ısıtmalı ön koltuklar, anahtarsız çalıştırma, çift xenon farlar, bluetooth bağlantısı, LED’li iç ambiyans aydınlatması, spor ön koltuklar, ısıtmalı ön cam, yağmur sensörü, start-stop sistemi, şehir içi güvenlik sistemi gibi özellikler standart veya opsiyonel olarak yeralıyor.

Devamını Oku …»

Ara 11th, 2011 | Filed under Ford
Etiketler: , , , , ,

Ford, Frankfurt otomobil fuarında Evos konsept’ le adeta bir nokta atışı gerçekleştiriyor. Birden fazla yeniliğe imza atan markaların aksine Ford, karşımıza rüya gibi bir proje çıkartıyor. 4.50 metre sınırındaki uzunluğuyla kompakt sınıfta kalıyor.

Ford’un artık ikinci adımını başlattığı ve “Kinetic 2.0″ olarak isimlendirdiği tasarım felsefesiyle şekillenen Evos konsepti yakın zamanda bizi Ford’un ne gibi yaniliklerle tanıştıracağını gösteriyor. Mükemmele yakın karoser oranları sunan Ford Evos konsepti, bir Aston Martin veya Jaguar standında yer alsa, sırıtmayacak kadar sportif ve zarif bir araba. Otomobilin iç mekanında sürücüsüyle etkileşen bir yaşam alanı sunularak sürücüye evinde gibi hissettirmesi amaçlanıyor. Kaputunun altında bir benzinli ve bir de elektrikli motordan oluşan bir hibrid sisteme sahip olan Evos’la birlikte Ford’un ikinci önemli Frankfurt yeniliğini markanın yeni 1.0 lt’lik üç silindirli EcoBoost motoru meydana gelecek.

İlk olarak 2012′nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni küçük MPV B-Max’te görev yapacak olan motor’un 4.5 lt/1oo km civarında bir ortalama tüketime sahip olacak. Bu önemli yeniliklerle birlikte Ford standını süslemesi beklenenen diğer yeniliklerse Fiesta ve Focus’un sportif ST versiyonları olacak. Fiesta ST’de markanın 180 HP’lik 1.6 lt EcoBoost, Focus ST’de ise 240 HP gücündeki 2.0 lt’lik EcoBoost motorun görev yapacak.

Devamını Oku …»

Eyl 20th, 2011 | Filed under Ford

Sedan ve hatchback motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Ford Focus Radikal tasarımıyla dikkat çekiyor. 1.6 lt 125 HP gücündeki benzinli motora sahip hatchback versiyonun başlangıç fiyatı 39.900 TL. Trend, Style ve Titanium olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulan otomobilin 1.6 lt 95 HP gücündeki dizelinin başlangıç fiyatı ise 46.950 TL. Yeni Focus’ta 1.6 lt 180 HP benzinli turbo ve 1.6 lt 115 HP’lik dizel motor seçenekleri de yeralıyor.

Devamını Oku …»

May 2nd, 2011 | Filed under Ford

Ford Mondeo 1.6 lt’lik yeni dizel motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Sadece sedan karoser seçeneğiyle tercih edilebilen 115 HP gücündeki 1.6 lt’lik dizel 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. Ortalama 4.9 lt/100 km’lik yakıt tüketimine sahip Ford Mondeo 1.6 TDCi, 129 g/km’lik CO2 emisyonuna da sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 11.9 saniyede tamamlayarak 190 km/s maksimum hıza ulaşıyor. 1.6 lt’lik dizel motor seçeneği tüm donanım seviyelerinde sunuluyor. Başlangıç donanımı olan Trend’te ABS, ESP, ön, yan ve perde havayastıklarıyla sürücü diz havayastığı, yokuş kalkış desteği, 16 inçlik alaşım jantlar, çift bölgeli otomatik klima hız sabitleme ve sınırlama sistemi, ve Ford EcoMode Sürücü Bilgilendirme Sistemi standart olarak sunuluyor. Çift xenon farlar, LED’li gündüz farları, anahtarsız çalıştırma sistemi, elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, Pioneer entegre Bluetooth bağlantılı navigasyon sistemi, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı ön koltuklar, park sensörleri ve 18 inçlik alaşım jantlar gibi özelliklerse Titanium ve Selective donanım seçeneklerinde yer alıyor. Ford Mondeo 1.6 lt. dizel versiyon başlangıç fiyatı 60.920 TL.

Devamını Oku …»

Nis 17th, 2011 | Filed under Ford

Ford Otosan’ ın özel aksesuarlarla donattığı ve sınırlı sayıda üretilen yüksek donanımlı yeni Transit Connect Silver Seris satışa sunuldu. Sadece Avalon Gri, Fırtına Gri ve Aytozu Gri renklerinde üretilen özel Transit Connect Silver Serisi, sahip olduğu donanım ve uygun fiyatlarıyla da tüketicilere cazip bir alternatif olacak. 1.8 lt 90 HP gücündeki dizel motorla tercih edilebilen Silver Serisi Transit Connect’te 5 ileri manuel şanzıman yaparken, araba ortalama 6.4 lt/100 km yakıt tüketiyor. Standart donanımdaki ESP, yan havayastıkları, Bluetooth’lu Türkçe sesli kontrol sistemi, yağmur sensörü, otomatik kararan dikiz aynası, otomatik ön far, ısıtmalı ön cam ve park sensörü ile birlikte tavan rayı, yan basamak, özel Silver logoları ve krom kaplamalar Connect Silver’ın özellikleri arasında bulunuyor. ABS, sürücü ve yolcu havayastıkları, yol bilgisayarı, alarm, klima, gövde rengi tamponlar, yan aynalar ve kapı tutamakları, ayarlanabilir file sistemi, koyu renk camlar ve iki tarafta sürgülü kapılar arabanın diğer konfor ve güvenlik donanımları bulunuyor.

Özel Seri Transit Connect’ ler sadece üç gri renk seçeneğiyle satışa sunulan Ford Transit Connect Silver, 35.635 TL’lik satış fiyatıyla Ford Otosan bayilerinde satışa sunuldu.

Devamını Oku …»

Mar 20th, 2011 | Filed under Ford

Yeni C-Max 5 koltuklu Yeni C-Max ve 7 koltuklu Yeni Grand C-Max ile hayatınızı kolaylaştırıyor.

Kinetik tasarım felsefesiyle tümüyle yenilenen Ford C-Max Ailesi, kullanıcılarının ihityaçlarına göre artık iki farklı model seçeneği sunuyor. Sportif 5 koltuklu Yeni C-Max veya fonksiyonel 7 koltuklu Yeni Grand C-Max.

5 kişilik C-MAX, 1.6 lt 125 HP ve 180 HP benzinli ile 1.6 lt 115 HP dizel motor seçenekleriyle 42.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 7 kişilik Grand C-MAX’te 180 HP ve 115 HP’lik motor seçenekleri ile 55.000 TL. başlayan fiyatlarla satışa suluyor.

Devamını Oku …»

Kas 19th, 2010 | Filed under Ford

Yeni Ford Mondeo 2010 Moskova Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Yeni Ford Mondeo’ nun motor seçenekleri arasına yeni eklenen 2.0 lt 240 HP gücündeki turbo benzinli ünite ve Ford’un bundan sonra kullanmaya başlayacağı EcoBoost motor ailesinin ilk üyelerinden birisi. 2.0 lt benzinli turboda ayrıca 203 HP’lik bir versiyon daha sunulacak. Daha düşük güç üreten 1.6 lt’lik EcoBoost motor seçenekleri ise 2011 yılı içinde yeni Focus’la beraber Mondeo’da da tanıtılacak. 115 HP, 140 HP ve 163 HP güçlerindeki 2.0 lt’lik dizel motor seçeneklerinden 140 HP’lik olan Türkiye’ye ithal edilecekken, çift debriyajlı otomatik şanzıman Powershift bu motorla birlikte görev yapacak. Makyajla birlikte dizel motorlar arasına katılan 2.2 lt’lik güç ünitesi ürettiği 200 HP ile dikkat çekerken, bu motorun Türkiye’ye ithal edilmeyecek.
Devamını Oku …»

Tem 12th, 2010 | Filed under Ford
resim