Arşiv

Arşiv ‘Spor Arabalar’ Kategorisi

F&M Evantra sadece 5 adet üretililecek. Egzotik sporcuyu farklı kılan geriye doğru açılan kapılar ve karoserin neredeyse her noktasında belirgin kas izleri kullanılması. İstağe göre alüminyum veya kompozit karoser seçeneği sunan Evantra’da 3.5 lt’lik 6 silindirli bir boxer motor görev yaparken, güç atmosferik beslemede 403 HP iken turbo besleme tercih edildiğinde 603 HP’ye çıkartılıyor.

Devamını Oku …»

Oca 8th, 2012 | Filed under Spor Arabalar

Lamborghini’ nin Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttığı yeni konsept modeli Sesto Elemento’yla gelişmiş karbon fiber teknolojisi sunuyor.

Yeni teknolojisi sayesinde son derece hafif bir yapıya sahip olan Lamborghini Sesto Elemento, V10 motoru ve 4 tekerlekten çekiş sistemi de dahil olmak üzere sadece 999 kg ağırlığa sahip. 570 HP güç üreten V10 motorun görev yaptığı konsept, 0′dan 100 km/s hıza 2,5 saniyede çıkıyor.

Devamını Oku …»

Eki 16th, 2010 | Filed under Spor Arabalar

SSC Ultimate AeroABD’li şirket Shelby Super Cars tarafından üretiliyor. Ultimate Aero, sahip olduğu 1,287 beygirgücü motoruyla, 2008 yılında dünyanın en hızlı arabsı unvanı aldı. Ultimate Aero’nun en yeni modeli saatte hızı yaklaşık 434 km’ye çıkabiliyor. Arabanın gösterge panelinden lastik basıncı ayarlanabiliyorve dijital ısı kontrolü yapılabiliyor. Dünyanın en pahalı arabaları arasında yeralan bu süper spor arabanın fiyatı 740 bin dolar.

Devamını Oku …»

Mar 14th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar

Leblanc Mirabeau Dünyanın en pahalı arabaları arasında yeralıyor. İlk olarak bir yarış arabası olarak üretilen araba, daha sonra şehir içi trafiğine uygun hale getirildi. Araba 4.7 litrelik, V8 model 700 beygirgücü motora sahip. Saatte 370 km hıza ulaşıyor. Bu arabanın fiyatı 765 bin dolar.

Devamını Oku …»

Mar 9th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar

Koenigsegg CCX’in karbon seramik frenleri, hidrolik kaldırma sistemi, bir navigasyon sistemi ve arabanın yakınlarında bunan arabaları gösteren bir kamerası bulunuyor. DVDve CD, uydu radyo, ısı kontrolü, deri halı halılar, araç üstü depolama çantası ve araba örtüsü ise bütün Koenigsegg modellerinde olduğu gibi CCX’de de yeralıyor. Bunlyanında, CCX’in V8 model motoru, saatte 394 km hıza ulaşabiliyor. Bu süper araaanın fiyatı 1.1 milyon dolar.

Devamını Oku …»

Şub 20th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar

Dünyanın ilk doğa dostu süper arabası” olarak isimlendirilen CCX, E85 ve E100 biyo yakıtlarıyla tüketebiliyor. Arabanın 4.7 litrelik, ikiz süper şarjlı motoru, biyo yakıtla saatte yaklaşık 1000 km yol alıyor. Koenigsegg CCXR Fiyatı 1.3 milyon dolar.

Devamını Oku …»

Şub 14th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar

Lamborghini Reventon adını, 1940’lı yıllarda bütün matadorları yere sermeyi başaran bir boğadan alıyor. Bu araçta bir Lamborghini’de olması gereken bütün özellikler yeralıyor. Alüminyum yakıt tanka sahip olan arabanın tekerlerinin üzerinde de alüminyum jantlar yeralıyor. Lamborghini Reventon’ un fiyatı 1.42 milyon dolar .

Devamını Oku …»

Şub 8th, 2010 | Filed under Dünyanın En Pahalı Arabaları, Spor Arabalar
resim