İkinci el Toyota Corolla motor seçenekleri, yakıt tüketimi ve fiyatları

İkinci el Toyota Corolla önerilen motor seçenekleri ve yakıt tüketimi

1.6 lt, benzinli, 110 HP 1.4 lt’den daha performanslı ve daha kolay alıcı buluyor. Ortalama yakıt 7.0 lt/100 km. tüketiyor.

1.8 lt, benzinli, 192 HP Çok az sayıda ithal edilmiş olduğundan ikinci elini bulmak zor. Ortalama yakıt 8.3 lt/100 km. tüketiyor.

1.4 lt, turbo dizel, 90 HP Piyasadaki otomobiller arasında en sessiz dizellerden biri. Ortalama yakıt 4.8 lt/100 km. tüketiyor.

1.4 lt, benzinli, 97 HP Benzinliler arasında en ekonomik olanı. Ortalama yakıt 6.7 lt/100 km. tüketiyor.

En az sorun çıkaran otomobil listesinde bulunan Toyota’nın tüm modelleri özellikle 6-7 yaşındaki seçenekler incelendiğinde listenin en iyi yerinde bulunuyor.

Toyota Corolla’nın 1.4 lt’lik benzinli motorlarında çekiş gücünün yetersiz. 4 supaplı 1.6 lt’lik benzinli motor, çekiş gücü açısında 1.4 lt’ye oranla daha iyi ancak yüksek devirlerde gürültülü çalışıyor. Otomatik şanzımanlı Corolla modellerinde durum pek de iç açıcı değil. Yüksek yakıt tüketimi, düşük ani hızlanma verileri ve yüksek devirlerde gerçekleşen vites değişimi açısından olumsuz değerlendirmelere maruz kalıyor. Toyota’nın Türkiye’deki yakıt kalitesinin kötülüğünü öne sürerek 3 yıl kadar satışa çıkarmadığı ancak Eylül 2005’te bayilere çıkan 1.4 lt’lik D-4D motor ise, Corolla düşünenlerin tercih etmesi gereken bir seçenek. 90 HP’lik bu motor sessiz yapısı ve düşük tüketim değerleriyle pek çok dizelden daha başarılı.

Her bütçeye göre ikinci el Toyota Corolla bulmak mümkün. İkinci el Toyota Corolla fiyatları modeline göre 10.000 TL. den 42.000 TL. ye kadar çıkıyor.

Toyota Corolla’nın Artıları: Yüksek kalite seviyesi, Yüksek güvenilirlik, Kolay kullanım, Güvenli sürüş özellikleri, Etkili paslanmazlık koruması, Tutumlu dizel motorlar

Toyota Corolla’nın Eksileri: Yetersiz süspansiyon konforu Rüzgar ve lastik sesi, Güçsüz farlar (2002 öncesi), Kararsız M/M şanzıman, Yetersiz güvenlik donanımı (2004 öncesi), Kısa yağ değişim aralıkları (dizel)

Toyota Corolla’nın Çıkardığı Tipik sorunlar: Erken aşınma, Elektrik arızası, Fren balata ve disklerinde, Far sistemi arızası

Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

resim